Notu Gizle

Selam Ziyaretçi,

Türkiye'nin kadınlar tarafından kurulan ve yönetilen tek sitesi kadinlarforumu.com'a hoşgeldin !

Sitemize sadece kadınlar üye olabiliyor. Sen de bu kriteri karşılıyorsan hemen aramıza katıl, paylaşıma ortak ol!

Rüyada Kendini Hamile Görmek

Konusu 'Rüya Sözlüğü ve Yorumları' forumundadır ve Joکєpнiиє tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. Joکєpнiиє

  Joکєpнiиє Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2009
  Ebu Said El-Vaize göre; bir kadının kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkeğin kendisini hamile görmesi hüzün ve kederdir.

  Rüya sahibi erkek veya kadın olsun, hamilelik görmek karnının büyüklüğü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder.

  Henüz baliğ olmamış bir çocuğun kendisini hamile görmesi babası ile ve küçük kızın hamile olduğunu görmesi de annesi ile yorumlanır.

  Kirmani şöyle diyor; "Rüyasında hamile olduğunu görenin mali artar. Karısının hamile olduğunu gören, dünya mallarından bir şey ister. Hamilelik gerek erkek ve gerek kadın için her durumda hayırlıdır. Hayvanlardan birinin hamile olduğunu görmek hayır ve menfaattir."

  Bir başka rivayete göre de; rüyada hamile olduğunu gören kadının, malının artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya işaret eder.

  Erkeğin, kendisini hamile olduğunu görmesi, insanlardan gizlediği ve ortaya çıkmasından korkuları ağır bir üzüntü ve kedere işaret eder. Hamilelik, gerek erkek gerek dişi olsun, rüyayı gören kimse için dünyaca olan fazlalığa işaret eder.

  Rüyada hamile kadın görmek, üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder.

  Erkeklerin hamileliği, âlim için ilminin fazlalığına, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacağı bir şeyi yapmasına işaret eder. Bazen de erkeğin hamileliği, onun üzüntü ve kedere düşmesine işaret eder.

  Hamilelik bazen, aşk ve muhabbete işaret eder.

  Bazen de rüya, erkekle kadın arasını bir yerde birleştiren kimseye yahut hastalığa ya da evine hırsız girmesine veya çaldığı bir şeyi sahibinden gizlemesine işaret eder.

  Rüyada erkeğin hamileliği, kendisini iple helak etmesine işarettir. Bazen, o kimsenin yanında yabancı ölülerden sevdiği bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan şeylere yardım etmekle yalancı olur
   
 2. Mononoke

  Mononoke Yönetici

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Çok gördüm öyle sayısını hatırlamıyorum hayra çıksın ne diyelim
   
 3. Joکєpнiиє

  Joکєpнiиє Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2009
  bende dün gece gördüm hayır olsun....

  keşke keşke sağlıklı olsun da hayırlısı neyse o olsun....

  bir anısı olan bir arkim var çocugu olmadı onunda..dr gitti sıra beklerken bir kadınla kızı yanında oturuyor kız hamile annesiyle gelmiş çocuk ismi flan ne olsun diye konuşuyorlarmış...sıraları gelmiş girmişler içeri...sonra aglayarak çıkmış kız çocugu sakat arkadaşım tesalli etmeye çalışmış annesi bayılmış kızın falan ..yani herşeyin hayırlısı ..rabbim hayırlısını versin
   
 4. yagmur_gözlüm

  yagmur_gözlüm cici kiz :) Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2010
  bedne cok göruyorum kendimi hamileyke yaa
  ama birturlu babasini görmuyorum:=(
  hayirlara gelsin...
   
  Pers bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş