Şu an forumumuzu ziyaretçi olarak görüyorsun. Kayıt ol ya da
Kullanıcı hesabına sahip olmak bir ayrıcalıktır! Üyelerimiz ziyaretçilerin yararlanamadığı birçok şeyden yararlanabiliyor, gel sen de aramızda yerini al!

Hangi marka çamaşır makinasını önerirsiniz?

Konusu 'Kadınlar Forumu Kafe' forumundadır ve Dilem tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:
    02:01
    Kızlar benim 5 yıllık bir ariston marka çamaşır makinam var ama bin kez pişamanım ariston aldığımdan :eek:ff: araştırdığım kadarıyla da kimse memnun değil...

1 aydır makinem iyi yıkamıyordu yani çamaşırları sadece ıslatıp bana geri veriyodu lekeler direk üstünde kalıyodu çok basit cıkması gereken lekeler bile aynı şekilde duruyodu. Geçen hafta tamirci geldi ve içindeki kartını söktü gitti aynı kart bulunamıyor neyse kartı yaptık ettik dedikler ve taktılar,1 haftada benim dağ gibi çamaşırlarım yığıldı tabi çocukta var malum sürekli üst baş çıkarıyoruz akşam bir posta yıkama yaptım allahım makine yürüyoooo :hycn:
    Bir gürültü ama nasıl apartman ayağa kalkıcak resmen sesi feci artmış ve gene yıkarken takılıyor.
    Off nedir şu beyaz eşyalardan çektiğim, çamaşırlarım küflenicekler artık yaa :hycn:

Kızlar evet sorum şu yeni bir çamaşır makinesi alıcam bugünde gidip bakıcam mağazalara sizin memnun olduğunuz kesinlikle al dediğiniz bir marka varmı?
    Kafam da şuanda bosch var çünkü çoğu kişi memnun diye duydum :dsnym:
    Benim istediğim birde yorganlarımıda alsın içine yıkayabileyim sizce 8 kilo yetermi?
    8 kiloluk çamaşır makinesi olan yorgan yıkayan varmı?

Beni lütfen bilgilendirmisiniz arkadaşlar lütfen çünkü hemen almam lazım :eek:ff: :eek:ff:
  2. Ads Master

Ads Master

Local time:
    04:01
  3. Ada

Ada Dj Ada

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Öğrenci
    Local time:
    Ynt: Hangi marka çamaşır makinasını önerirsiniz?

tavsiye olarak bosch önerebilirim dilemcim annem kndimi bildim bileli bosch markasını kullanır
    hem çamaşırları güzel yıkıyor hemde fazla kırıştırmıyolar ütü kolaylığı sağlıyor
    mahalleli annemin çamaşırlarına hayran
    özellikle beyazlara sakız gibi oluyorlar

ayrıca çok geçmiş olsn makinenin için üzüldüm ama ariston hakkında bişi diyemiycem hiç girmedi bizim eve :soru:
  4. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

Sağol canım yorumun için bosch aklımda biryerde var tamamda benim için önemli olan diğer noktasıda aslında yorgan yıkayabilmek bunun için kaynanama yollardım vallahi yorganlarımı yıkasın diye onun makineside boschtu ama şimdi yakın oturmuyoruz, birde çocuk kiliti olursa benim acımdan çok iyi olur dilemin makineyi kurcalama huyu var bir çamaşırı kac kere sıfırdan başlattıgını biliyorum bulaşık makinemde çocuk kiliti var çok rahat oluyo şimdi lazımlık falan kullanıcak banyoda zilli sürekli eli gidicektir makineye biliyorum onun için çocuk kilitinede önem vermem gerek :hayir:
  5. MAVİGÜL

MAVİGÜL Bizden Biri

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Local time:

Benim çamaşır makinem Arçelik ve 15 senedir geçen sene kayış kopması dışında şikayetim olmadı.Ama bende sana Bosch marka ve 8 kg yıkayanından almanı tavsiye ederim.Yorganlarımı ben 5 kg lukta yıkıyorum ama içine sokarken ve çıkarırken çok zorluk çekiyorum.8 kg luk bence yorgan için yeterli olur.Ben artık beyaz eşya alacaksam bu markayı tercih edeceğim.Kullanan herkes Bosch'u tavsiye ediyor bana.
  6. Ada

Ada Dj Ada

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Öğrenci
    Local time:

istediğin özelliklerde bulabilirsin boschta eminim çok güzel seçenekleri var bnce boschan vazgeçme =))
  7. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

Sağol meltem abla bosch diyor kime sorarsam zaten, bende de 6 kiloluk var ama yorgan asla girmiyor 8 kilo yeterli olucaktır gibime geliyo benimde, arçelik için bişi diyemiyorum bulaşık makinem arçelik 2 yıl oldu alalı sorunum olmadı ama arçelik diyince ısınamıyorum bilmiyorum çamaşır makineleri iyi değilmiş gibi geliyor belkide dediğin gibi bosch çok duyuyoruz, çamaşır makinesi diyince tek bosch geliyor benim aklıma da bu akşam bakıcam bakalım boscha :cakdostum:

Samsungta düşündüm aslında hem yıkama hem kurutma yapıyormuş 10 kilo diyor ama 10 kiloyu kimse tavsiye etmiyor neden bilmiyorum birde fiyatı çok yüksek zaten :hayir:
  8. MAVİGÜL

MAVİGÜL Bizden Biri

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Local time:

10 kilo bencede gereksiz.Çamaşıryıkayabilmek için o kadar çamaşır birikmesinimi bekleyeceksin.Belki yorganlar için çok rahat olur ama normal çamaşır yıkamalara bence biraz fazla büyük.Ayrıca pahalı olması da var olumsuzluk olarak.
  9. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

Ayyy kızlar kan beynime cıktı acayip sinir doluyum şuan :huzunlu:

Beyaz dolu çamaşırlarım birikmişti küflenmeden gürültülüde olsa çalıştırıyımda şunlar cıksın aradan dedim afferin yani bana makine tamamen gitti yaaa hemde çamaşırlarım deterjanlı öylece kaldı hiç açılmıyor artık :hycn: şimdi elimdemi yıkıycam bunca camaşırı allahım çıldırmak üzereyim vallahi :hycn:

Eşimi aradım oda bak bir model netten bugün alırız napalım dedi ee bugün haftasonu ha diyince getirip kurmazlar ki yani pazartesiyemi kalıcak ayy elimde mi yıkıycam şimdi bi dolu çamaşırı :gitme:

Nasıl bir makine secicem onuda bilmiyorum bir kac saat sonra gelicek eşim ve ben daha kararımı veremedim yaa yardım edin :huzunlu:
  10. MAVİGÜL

MAVİGÜL Bizden Biri

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Local time:

Geçmiş olsun Dilemcim aşağıdaki linktekilere bir bakıver.Soldaki kısımdan tercihlerini belirleyip listeyi daraltabilirsin .En kısa zamanda çözüme ulaşırsın inşallah.

http://www.ucuzu.com/camasir-makine-kurutucusu-c3167/bosch/
  11. TurNur

TurNur Yakında Gelecek..

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ev Hanımı
    Local time:

:hycn: Dilem geçmiş olsun canım ya!Bu duruma düştüğüne inanamıyorum.Tamirciden gelmiş üstelik.Allah ıslah etsin bu tamircileri!
    Ariston ilginç bir marka, model model kalite değişir mi bir markada!Oluyor işte.

Eski Arçelikler ne kadar iyiydi.Sonra Beko.Ama şimdilerde Bosch.Servis, yedek parça ve ömür olarak alman gereken marka.Siemens'ler de iyi.Samsung sanırım birkaç yıl sonra oturur.
    10 kiloluk makina eğer yıkamaya göre tasarruflu kullanıma geçiyorsa düşünülebilir.İki makina yapıp daha fazla enerji harcayacağıma toplu yıkamayı tercih ederim ben.Değiştirmem gerekirse mutlaka böyle bir model düşüneceğim.Sağol Dilem.Sayende haberdar oldum ben de.
    :cakdostum:
  12. TurNur

TurNur Yakında Gelecek..

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ev Hanımı
    Local time:

Siemens Kampanyaları :
    Tüm Siemens'lerde ÖTV+KDV oranında,
    %26'ya varan indirimler!*

*Kampanya fiyat listesinde belirtilen ürünlerde geçerlidir. Yasal metinle ilgili açıklama fiyat listelerinin arka kapağında bulunmaktadır.

Kurutma makineleri %50 indirim fırsatıyla.**
    Üstelik, 1 ay iade garantisiyle.

**Kurutma makinelerindeki %50 indirim fırsatı, 7 ya da 8 kg'lık Siemens çamaşır makineleriyle birlikte alındığında geçerlidir. İade kampanyası, 1-31 Ekim 2009 tarihleri arasında geçerlidir. İade garantisi montaj tarihinden itibaren 1 ay boyunca geçerlidir.

Peşin fiyatına 4 taksit.
    Axess'e özel +8 taksit, 2 ay taksit erteleme.
  13. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

Sağol meltem abla :cakdostum: kağıda yazdım bir kaç model birde orda gidip bakayım :gitme:
  14. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

Ayy sorma nurcum başıma gelenleri valla çamaşır sepetine doldurdum deterjanlı çamaşırları elim varmıyor :huzunlu:
    Bosch samsung simens yazdım bir kaç model kağıda bakıcam hepsine bazıları hem yıkama hem kurutma yapıyor aslında çok işime yarar ama birde orda bakmak lazım adam anlatsın bakalım ne kadar enerji su harcıyo tasarruflumu kurutmalıda olursa tabi ki iyi olur balkonum kapalı kışın camaşırlar 1 hafta nemli kalıyor kurumuyor bakalım eşim gelsinde gezicem beğenir alırsam eğer ayaklarına kapanıcam herhalde şimdi gelin kurun diye :-hahahah: :huzunlu:
  15. tub@

tub@

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Local time:

benim makinem arçelikti dilem ama inan kimseye tavsiye etmiyorum.en düşük sıkma ayarı bile öyle bi kırıştırıyo ki çamaşıları çıkan herşey ütü istiyo.
    ilk fırsatta bende bosh ya da simens ile değiştirecem.
    allah kolaylık versin çocuklu evde çamaşırın yıkanmaması ne kadar çok problem olur çok iyi biliyorum.geçen aya benimkide bozuldu üstelik çamaşırlarım içinde kaldı açmadı kapağını.çok kötüydü çokkkk...
  16. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

Offf sorma :huzunlu: sürekli üst baş çıkarılınca hele de çocuk cok zor oluyor gercekten inanırmısın 7 posta yıkanıcak çamaşırım var ve beyazlar camaşırsulu ve deterjanlı beni bekliyor eğer yalvar yakar bu akşam makineyi getirtemezsem onları elimde yıkıycam bornozlar havlular iç çamaşırları falan allah yardımcım olsun :bad: arçelik bende düşünmüyorum zaten canım yaa annemde vardı o hiç memnun kalkamıştı öyle hatırlıyorum
  17. TurNur

TurNur Yakında Gelecek..

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ev Hanımı
    Local time:

http://www.siemens-home.com/Files/SiemensNew/Tr/tr/AdditionalFiles/Price/200910/200910_siemens_solo_resimli_fiyat_listesi.pdf

Canım Siemens fiyat listesi buldum.Kurutma makineleri indirimde hala.Bir bak derim.

Ama kurutmalı çamaşır makinesi önermiyorum.Kuru çıkar diye düşünme.Al bir kurutma makinesi fiyatlar bu düzeyde iken.Akbank kartına da ekstra taksit var sanırım.Nereye koyacağım diye düşünüyorsan da ya üstüne koy çamaşır makinesinin(çok hafif kurutma makineleri) ya da o kapalı balkona koy.Kesinlikle pişman olmazsın.
    Ha kurutmalı çamaşır makinesinden kupkuru çıkar diyen bir satıcı varsa kurutma makinesi neden satıyorlar sor.Kimse normal makine almaz ki bu fiyata iken kurutmalısı...
    WD 12 D 520 EU 18
    - Y›kama kapasitesi: 5 kg
    - A sınıfı makinelerden %20 daha tasarruflu
    - Kurutma kapasitesi: 2,5 kg
    - 2,5 kg çamaş›r için kesintisiz y›kama ve kurutma programlar›
    - Devir say›s›: 400 -1200 dev. / dak.
    - Tüketim değeri (renkliler 60°C): 49 lt su - 0,95 kWh elektrik
    - Özel programlar: Süper k›sa 15’, outdoor, gömlek-özel,
    sentetikler-plus, ilave durulama, yünlüler/elde y›kama program›,
    mix, hassas/ipek ve renkli yoğun y›kama program›

Bak Siemens in kurutmalı makinesinin özellikleri.Yani yarısını dolduracaksın ki ancak kurutacak...
  18. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

[img width=266 height=350]http://media.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/ProductFiles/ProductImages/EpsImages/MCSA038797_WAS24761TR_def.eps?Width=500[/img]

Bosch WAS24761TR

Bosch en tavsiye edilen makinesi bu kızlar 1200 ve 1400 devri var sizce kaç devirli almalıyım internette bu çamaşır makinasını daha çok tavsiye ettiklerini gördüm
  19. Dilem

Dilem Azimli

Beğenileri:
    719
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Fotoğrafcı
    Local time:

Nurcum evet kampanya güzelde toplu olarak ne kadara mal olucak %50 indirim cok güzel zaten kurutma makineside alıcaktım ama şimdi bütce meselesi tam zamansız oldu o yüzden onuda alabilirmiyim bilmiyorum ama simense bakıyım :eek:keyyy:
  20. TurNur

TurNur Yakında Gelecek..

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ev Hanımı
    Local time:

Devirler daha fazla yıkadığını göstermiyor mu?Benim makinamda kısa programda devir düşürüyor ordan fikir yürüttüm.Fiyat farkı çok değilse yüksek devirli ama tasarruflu olanı alabilirsin.Bir çok program seçeneği olduğu için düşük devirde yıkama şansın da saklı olur. :hoppa:
  21. TurNur

TurNur Yakında Gelecek..

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ev Hanımı
    Local time:

Fiyatları ikisi birlikte toplam 2000lira civarı oluyor sanırım. :dsnym: Ama beğendiğin modele göre indirim mi olur fazla mı olur bilemem.10 taksite kadar oluyor ama yine de sen bilirsin canım.Ben kurutmayı es geçme derim.Hazır almışken.Düşündüğün Bosch'un fiyatı ne?

Arama Motorundan Bu Sayfaya Gelenler

1. hangi marka çamaşır makinesi almalıyım

,
  2. hangi marka çamaşır makinası almalıyım

,
  3. hangi çamaşır makinesini almalıyım

,
  4. hangi camasir makinesi alinir,
  5. hangi çamaşır makinesini almalıyım 2013,
  6. en iyi yıkayan çamaşır makinesi,
  7. tavsiye edilen çamaşır makinesi,
  8. siemens çamaşır makinesi yorumları,