1. Merhaba ! Kadınların kurduğu ve yönettiği tek Kadın Sitesi Kadınlar Forumu'na Hoşgeldiniz ...
    Forumumuz ücretsizdir.Kadınlar için geniş bir bilgi ağı oluşturmaya çalıştığımız forum sitemize katılmak için Keyifli forumlar dileriz

Plates zayıflatır mı?

Konusu 'Egzersiz & Spor & Pilates' forumundadır ve kristal kelebek tarafından 28 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. kristal kelebek

kristal kelebek Aşk söze sığmaz onsuz hayatta yaşanmaz Üye

Beğenileri:
    3.201
    Pilates zayıflatır mı?
    Pilates esnasında çok yoğun bir kalori harcanmaz. Pilatesle zayıflamak çok mümkün olmayabilir, çünkü pilates daha çok iskelet ve kas sistemini geliştirmeye yönelik bir egzersizdir. Tabii ki kas kütleyi artırmaya yönelik bir egzersiz olduğu için kişilerin kilo verme süreci daha hızlanır. Ancak kilo vermek için mutlaka bir kardiyo egzersizi ile pilatesi desteklemek gerekir. Pilates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler sayesinde, kilo vermedikleri halde yaklaşık iki bedene kadar incelmeleri mümkün. Özet olarak; tek başına zayıflatmaz ama iyi bir diyet programı ve aerobik egzersizlerle zayıflamaya yardımcı olur.

STRESTEN UZAKLAŞTIRIR
    Pilates son yıllarda çok popüler oldu. Gerçekten faydası var mı?
    Mucize bir egzersiz yoktur. Ne kadar çaba harcarsanız o kadar fayda sağlarsınız. Ancak omurga ve kas sistemine olan faydası yönünden başta Amerika olmak üzere tüm dünyaya yayılmış ve faydasını kanıtlayan başarılı metodlar arasında yer almıştır.

Pilates zihinsel motivasyonu ne şekilde etkiler?
    Pilates, vücutta, bir çeşit mutluluk hormonu olan endorfininin salgılanmasını hızlandırır. Pilates prensiplerine göre, beden bütünlüğünü sağlayarak, dengede bir duruşla egzersiz yapmak, genel konsantrasyonu oldukça artırır. Artan konsantrasyon, zaman içerisinde kişinin diğer yaşantısına da olumlu katkı sağlayacaktır. Ayrıca konsantrasyonu tam olarak sağlayarak egzersiz yapmak, stresten uzaklaşmanın da en önemli yardımcısıdır.

beyaz melek, redflower, Arzu Aydemir ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2.  
  3. redflower

redflower Üye

Beğenileri:
    10
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar ben uzun süre pilates yaptım. yanında diyet de yaptım. her zaman bacaklarımın kalınlığıyla ilgili sorunlar yaşadığım için pilatesin çok faydasını gördüm. yaklaşık 3 ay boyunca her sabah pilates yaptım. bence çok yararlı. bacakları feci sıkılaştırıyor. yanında diyet de yapınca çok güzel fit bir görünüme sahip oluyor insan. öyle çok para vermenize falan da gerek yok. internette her yerde videoları var. evde serin altınıza bir battaniye ve yapmaya başlayın. hem ucuz hem de sağlıklı bence.

4. stars

stars Üye

Beğenileri:
    211
    Bende pilates yaptığım zamanlar kendimi çok iyi hissederim..şimdi pilates lastiğim var ama ilk zamanlar şöyle 4 parmak genişliğinde lastik almıştım 2-3 metre onunla idare ediyordum sonadan pilates lastiği aldım tabiki onunla çok daha rahat yapılıyor ,internetteki videolardan yapıyorum bende ama bu aralar fırsat bulamıyorum

beyaz melek, kristal kelebek ve busem bunu beğendi.
  5. kristal kelebek

kristal kelebek Aşk söze sığmaz onsuz hayatta yaşanmaz Üye

Beğenileri:
    3.201
    Bencede plates gerçekten işe yarıyor gerçekten de redflower arkadaşımızın dediği gibi öyle çok paralar harcamaya da gerek yok bence evde istikrarlı gidildiği sürece her daim yapılabilir netten:D

beyaz melek ve busem bunu beğendi.
  6. hanımefendi

hanımefendi Üye

Beğenileri:
    142
    Eve bir pilates seti almayı düşünüyorum.

kristal kelebek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş

Arama Motorundan Bu Sayfaya Gelenler

1. pilates kadınlar kulübü

,
  2. pilates yapanlar kadınlar kulübü

,
  3. pilates yapan kadınlar